Rejs Norwegia: Czy w Fiordach żyją Trolle?
No to pytanie od wieków próbowali znaleźć odpowiedź naukowcy, podróżnicy i żeglarze. Do niedawna pozostawało ono bez odpowiedzi. Aż grupa śmiałków z Mariway postanowiła jednoznacznie to zbadać. 5 klubowiczów, ze wsparciem 3 dodatkowych załogantów, wybrała się w zakamarki norweskich fiordów w połowie czerwca, w pierwszej połowie, konkretnie 11.06.2016. Ale po kolei…
Dejguny to duże, piękne jezioro leżące zaledwie kilka kilometrów od Giżycka. Mało kto o nim wie, a tylko garstka żeglarzy mazurskich po nim żeglowała. Dlaczego? Otóż aby się na nie dostać trzeba pokonać ok. dwukilometrową rzeczkę. Nie jest to przeprawa łatwa. To na prawdę żeglarski survival, ale jednocześnie niezapomniana przygoda!
Kiedy pięć lat temu pierwszy raz pływałem po Zalewie Wiślanym został mi w pamięci obraz dużego, wymagającego żeglarsko akwenu i spory niedosyt dotyczący infrastruktury portowej – relacja pod linkiem:
Dotychczas kiedy oglądałem filmy czy zdjęcia z żaglowcami widziałem tylko piękne, ogromne żagle i sprawnych marynarzy uwijających się na rejach. Dziś kiedy mam już za sobą rejs Zawiszą Czarnym, blisko 40 metrowym szkunerem sztakslowym moje wyobrażenia wyglądają zgoła odmiennie. Życie na żaglowcu jest wielce wymagające…