Mariway Sailing Club płynie pod coraz większymi żaglami

Napisany przez Rafał Grabkowski. Opublikowane w Wiadomości, ciekawostki, aktualności

zdjecieTak, to już dwa lata minęły od kiedy rozpoczęliśmy wspólną przygodę w ramach klubu żeglarskiego. 29 listopada 2013 w restauracji Gniazdo odbył się wieczorek podsumowujący dokonania, na którym również wybierano nowe władze klubu.

Zaczynaliśmy od zera. Nie wiedzieliśmy czy starczy nam ambicji, czasu i uporu, aby zrealizować cele, które sobie postawiliśmy. Dziś chyba jednak możemy być dumni z tego, iż większość z zaplanowanych aktywności i kierunków działania jest konsekwentnie realizowanych i to z bardzo dobrym efektem. Możemy pochwalić się wieloma dokonaniami: od znaczącego podniesienia naszych kwalifikacji żeglarskich po działania edukacyjno-społeczne. Grunt, że przy okazji dobrze się bawimy.
20131129_214014Najważniejsze że się udało! Zapał i energia nie zniknęły zimową porą, wręcz przeciwnie – reżim klubowy związany ze spotkaniami statutowymi oraz prace dodatkowe wzmocniły jedność klubu. Powiększył się skład osobowy o 2 nowych kolegów. Na rejsach organizowanych przez klub osiągamy wysoką frekwencję.
Przed nami jeszcze tyle nowych pomysłów i rejsów.20131129_214024 Stery stowarzyszenia w kolejnych latach pozostają w rękach starego-nowego Prezesa: Tomka Tomeczka Krysiaka oraz dwóch doświadczonych sterników: Michała Kwiatkowskiego (druga kadencja) i Rafała Grabka Grabkowskiego (pierwsza).

Na koniec klubowe osiągnięcia w pigułce.

  1. Powołanie Mariway Sailing Club do życia. Określenie kierunków i celów działania, interesujących nas aktywności, koncepcji funkcjonowania, procedur, formy prawnej.
  2. Powołanie stworzenia, wybranie władz i zarejestrowanie statutu (podstawa formalna funkcjonowania).
  3. Opracowanie nazwy, logo i całej koncepcji graficznej klubu.
  4. Utworzenie strony internetowej i konsekwentne uzupełnianie je treścią.
  5. Nawiązanie współpracy z Hufcem Milanówek (wyjazd edukacyjny z młodzieżą do Giżycka w 2012 roku).
  6. Nawiązanie współpracy ze Świetlicą Środowiskowo – Integracyjną „DOM JANA PAWŁA II” w Piastowie. Wyjazd integracyjno – edukacyjny Zegrze 2013. Dalsza współpraca przewidziana w 2014 (już jako program edukacyjny zakończony obozem wakacyjnym).
  7. Rozwój własny członków klubu. Uzyskanie wyższych uprawnień żeglarskich np. Młodszy Instruktor Żeglarstwa (3 osoby), Jachtowy Sternik Morski (7 osób), Operator Radia SRC.
  8. Przeprowadzenie serii szkoleń wewnętrznych: ratownictwo medyczne, locja morska, nawigacja elektroniczna, meteorologia.
  9. Kurs wychowawcy kolonijnego. Uzyskanie uprawnień przez 10 członków.
  10. Organizacja rejsów stażowych – zwrócenie się w kierunku morza: Bałtyk 2011, Wyspy Kanaryjskie 2012, Bałtyk 2012 Bornholm, Bałtyk 2013 Litwa – Łotwa.
  11. Comiesięczne tematyczne spotkania integracyjne klubu (np. strzelnica, technika jazdy gokartem, filmy morza, itp.).
  12. Popularyzacja żeglarstwa wśród znajomych i przyjaciół klubu, rejsy klubowe, żagle z dziećmi.
  13. Integracja z innymi zorganizowanymi środowiskami np. GOPR, WOPR w celu podnoszenia wiedzy i kompetencji osobistych członków.
  14. Stworzenie potencjału do organizacji eventów żeglarskich (rejsy komercyjne).
  15. Wzmocnienie więzi koleżeńskich i przyjacielskich.

20131129_214043

 

Be Sociable, Share!