Mariway Sailing Club płynie pod coraz większymi żaglami
Tak, to już dwa lata minęły od kiedy rozpoczęliśmy wspólną przygodę w ramach klubu żeglarskiego. 29 listopada 2013 w restauracji Gniazdo odbył się wieczorek podsumowujący dokonania, na którym również wybierano nowe władze klubu.
Zaczynaliśmy od zera. Nie wiedzieliśmy czy starczy nam ambicji, czasu i uporu, aby zrealizować cele, które sobie postawiliśmy. Dziś chyba jednak możemy być dumni z tego, iż większość z zaplanowanych aktywności i kierunków działania jest konsekwentnie realizowanych i to z bardzo dobrym efektem. Możemy pochwalić się wieloma dokonaniami: od znaczącego podniesienia naszych kwalifikacji żeglarskich po działania edukacyjno-społeczne. Grunt, że przy okazji dobrze się bawimy.
Najważniejsze że się udało! Zapał i energia nie zniknęły zimową porą, wręcz przeciwnie – reżim klubowy związany ze spotkaniami statutowymi oraz prace dodatkowe wzmocniły jedność klubu. Powiększył się skład osobowy o 2 nowych kolegów. Na rejsach organizowanych przez klub osiągamy wysoką frekwencję.
Przed nami jeszcze tyle nowych pomysłów i rejsów.
Stery stowarzyszenia w kolejnych latach pozostają w rękach starego-nowego Prezesa: Tomka Tomeczka Krysiaka oraz dwóch doświadczonych sterników: Michała Kwiatkowskiego (druga kadencja) i Rafała Grabka Grabkowskiego (pierwsza).
Na koniec klubowe osiągnięcia w pigułce.
- Powołanie Mariway Sailing Club do życia. Określenie kierunków i celów działania, interesujących nas aktywności, koncepcji funkcjonowania, procedur, formy prawnej.
- Powołanie stworzenia, wybranie władz i zarejestrowanie statutu (podstawa formalna funkcjonowania).
- Opracowanie nazwy, logo i całej koncepcji graficznej klubu.
- Utworzenie strony internetowej i konsekwentne uzupełnianie je treścią.
- Nawiązanie współpracy z Hufcem Milanówek (wyjazd edukacyjny z młodzieżą do Giżycka w 2012 roku).
- Nawiązanie współpracy ze Świetlicą Środowiskowo – Integracyjną „DOM JANA PAWŁA II” w Piastowie. Wyjazd integracyjno – edukacyjny Zegrze 2013. Dalsza współpraca przewidziana w 2014 (już jako program edukacyjny zakończony obozem wakacyjnym).
- Rozwój własny członków klubu. Uzyskanie wyższych uprawnień żeglarskich np. Młodszy Instruktor Żeglarstwa (3 osoby), Jachtowy Sternik Morski (7 osób), Operator Radia SRC.
- Przeprowadzenie serii szkoleń wewnętrznych: ratownictwo medyczne, locja morska, nawigacja elektroniczna, meteorologia.
- Kurs wychowawcy kolonijnego. Uzyskanie uprawnień przez 10 członków.
- Organizacja rejsów stażowych – zwrócenie się w kierunku morza: Bałtyk 2011, Wyspy Kanaryjskie 2012, Bałtyk 2012 Bornholm, Bałtyk 2013 Litwa – Łotwa.
- Comiesięczne tematyczne spotkania integracyjne klubu (np. strzelnica, technika jazdy gokartem, filmy morza, itp.).
- Popularyzacja żeglarstwa wśród znajomych i przyjaciół klubu, rejsy klubowe, żagle z dziećmi.
- Integracja z innymi zorganizowanymi środowiskami np. GOPR, WOPR w celu podnoszenia wiedzy i kompetencji osobistych członków.
- Stworzenie potencjału do organizacji eventów żeglarskich (rejsy komercyjne).
- Wzmocnienie więzi koleżeńskich i przyjacielskich.



